Pojištění Alpenerein - Cestovní pojištění
Upoutávka na soutěž

Novinky

Češi zbytečně utrácejí tisíce za pojistky
29.01.2019
Uzavřené pojistné smlouvy se Čechům prodraží víc, než je nezbytně nutné. Platí totiž pojišťovnám daleko víc, než by ve skutečnosti museli. Mnozí lidé si neuvědomují, že...

Změny v STK od 1.10.2018, prodloužení STK u motocyklů
01.11.2018
Změna zákona, která vyšla v platnost 1.10.2018 jistě potěší všechny motorkáře. Frekvence návštěv STK se u motocyklů snižuje, budou muset kontrolu podstoupit po 6 letech od nákupu...

Za nepojištěná auta budou majitelé opět platit
30.01.2018
Za motorová vozidla, na něž jejich vlastníci neuzavřeli povinné ručení, se od 1. ledna začíná opět platit příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Sazby...

Novela zákona o povinném ručení a další změny v pojištění vozidel
28.11.2017
'Od ledna 2018 čeká na všechny motoristy významná změna v podobě obnovení příspěvku ČKP za každý den, kdy je vozidlo bez povinného ručení. ...

Zobrazit všechny novinky >>

Pojištění Alpenverein

Na čtyřproudých silnicích se bude jezdit stodesítkou. Ale jen někde

Ministerstvo dopravy chce vybrané úseky čtyřproudých silnic v okolí měst po celé republice "povýšit". Nyní se na nich smí jet maximálně devadesátikilometrovou rychlostí, nově by to mělo být o 20 kilometrů víc.

V České republice je mnoho dobře postavených silnic a řidiči by na nich mohli bezpečně jezdit větší rychlostí než fixních devadesát. Chceme jim naším projektem vyjít vstříc," říká náměstek ministra dopravy Ivo Toman.

 

Z dob, kdy byl vládním zmocněncem pro výstavbu rychlostní silnice R35, si pamatuje, jak se na první kilometry "erka" dostával po čtyřproudové silnici mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

"Sám vím, že to tady svádí jezdit větší rychlostí než předepsanou devadesátkou," říká Toman. Celkem by se nové opatření mohlo dotknout až 13 čtyřproudých úseků silnic prvních tříd napříč celou Českou republikou.

Policie není proti

Záměr zvýšit nejvyšší povolenou rychlost na vytipovaných silnicích první třídy podporují jak silničáři a řidiči, tak zástupci krajů. A neprotestuje ani policie. "Pokud bude vše podle zákona, nemáme s tím problém," řekla například pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.

Třináct vybraných silnic zařadilo ministerstvo do pilotního projektu. Řidiči je poznají tak, že na vjezdech bude modrá značka Silnice pro motorová vozidla (na ní se smí jezdit 130 km/h) a následně značka pro omezení rychlosti na 110 km/h. Dlouhodobě však chce ministerstvo řešit zvýšení rychlosti na kvalitních a přehledných úsecích změnou zákona.

Nebude ale "stodesítka" svádět šoféry k tomu, aby po vybraných čtyřproudovkách jezdili jako po dálnici? Podle Václava Špičky z Autoklubu ČR je bude potřeba hlídat - doporučuje časté policejní kontroly.

"Některým kolegům za volantem nemusí stačit ani stodesítka. Pokud ovšem nebudou mít v zádech myšlenku na radar a následnou pokutu. Například ve Švýcarsku si nikdo kvůli vysoké pokutě nedovolí překročit rychlost," řekl Špička.

Kdy začne novinka platit, není zatím úplně jasné. Třeba mezi Hradcem Králové a Pardubicemi by to mělo být už od září.

Česko patří spolu se Slovenskem mezi několik málo států, kde musí řidiči na silnicích prvních tříd striktně dodržovat devadesátikilometrovou rychlost.

 

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/na-ctyrproudych-silnicich-se-bude-jezdit-stodesitkou-ale-jen-nekde-1dr-/domaci.aspx?c=A110803_084139_domaci_zep

 

<< Zobrazit všechny novinky