Pojištění Alpenerein - Cestovní pojištění
Upoutávka na soutěž

Novinky

Češi zbytečně utrácejí tisíce za pojistky
29.01.2019
Uzavřené pojistné smlouvy se Čechům prodraží víc, než je nezbytně nutné. Platí totiž pojišťovnám daleko víc, než by ve skutečnosti museli. Mnozí lidé si neuvědomují, že...

Změny v STK od 1.10.2018, prodloužení STK u motocyklů
01.11.2018
Změna zákona, která vyšla v platnost 1.10.2018 jistě potěší všechny motorkáře. Frekvence návštěv STK se u motocyklů snižuje, budou muset kontrolu podstoupit po 6 letech od nákupu...

Za nepojištěná auta budou majitelé opět platit
30.01.2018
Za motorová vozidla, na něž jejich vlastníci neuzavřeli povinné ručení, se od 1. ledna začíná opět platit příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Sazby...

Novela zákona o povinném ručení a další změny v pojištění vozidel
28.11.2017
'Od ledna 2018 čeká na všechny motoristy významná změna v podobě obnovení příspěvku ČKP za každý den, kdy je vozidlo bez povinného ručení. ...

Zobrazit všechny novinky >>

Pojištění Alpenverein

Ve Francii je od jara 2012 povinný alkotester v každém autě

Na francouzských silnicích přituhne, ke stávajícím 2 080 radarům přibude čtyři sta nových. Nové měřiče rychlosti navíc nebudou označené. Pod pokutou 17 eur bude muset mít každé auto ve výbavě alkotester.

Už v létě schválila francouzská vláda povinnost mít v autě alkotester. Nařízení začne platit od jara 2012, připomíná list Le Figaro. Stačit bude ten obyčejný jednorázový, balení po dvou stojí ve Francii jeden a půl až dvě eura. Kdo alkotester mít nebude, může podle francouzského deníku dostat pokutu až 17 eur.

Francouzské tažení proti alkoholu začíná už dnes. Od začátku prosince jsou testery na alkohol povinným vybavením diskoték.

Nové rychlostní kamery rozmístí Francie do konce příštího roku. Oznámil poslední listopadový den  prezident Nicolas Sarkozy na slavnostním předání cen za příspěvky k bezpečnosti silničního provozu. Sarkozy chce také vytvořit národní den obětí dopravních nehod.

Speciální alkotester dostanou do auta pijáci v Nizozemí

Holanďané, které načapali za volantem pod vlivem alkoholu, dostanou do auta speciální alkotester. Musí do něj dýchnout, jinak auto nenastartuje.

Opatření počítá s instalací přístroje do vozu hříšníka na dva roky, pro alkoholové řidiče-recidivisty se může protáhnout až na šest let. Kdo bude přesto řídit "pod vlivem", přijde o řidičák na pět let a bude muset znovu složit zkoušky v autoškole.

První alkozámky začínají instalovat ještě letos. Nizozemci to chtějí stihnout do  vánočních svátků. Stejný systém už úspěšně testovalo Volvo, v jeho podání se jmenuje alcoguard.

Speciální zařízení zatím dostanou čtyři tisícovky nizozemských řidičů. Budou muset dýchnout do náústku při každém nastartování. Přístroj bude šoféra testovat i v průběhu jízdy. Stejné zařízení má být povinně instalované od 1. září 2015 také ve všech autobusech ve Francii, uvádí francouzský server Caradisiac.

 

Zdroj: http://auto.idnes.cz/ve-francii-je-od-jara-2012-povinny-alkotester-v-kazdem-aute-p26-/automoto.aspx?c=A111201_160519_automoto_fd

 

<< Zobrazit všechny novinky