Pojištění Alpenerein - Cestovní pojištění
Upoutávka na soutěž

Novinky

Češi zbytečně utrácejí tisíce za pojistky
29.01.2019
Uzavřené pojistné smlouvy se Čechům prodraží víc, než je nezbytně nutné. Platí totiž pojišťovnám daleko víc, než by ve skutečnosti museli. Mnozí lidé si neuvědomují, že...

Změny v STK od 1.10.2018, prodloužení STK u motocyklů
01.11.2018
Změna zákona, která vyšla v platnost 1.10.2018 jistě potěší všechny motorkáře. Frekvence návštěv STK se u motocyklů snižuje, budou muset kontrolu podstoupit po 6 letech od nákupu...

Za nepojištěná auta budou majitelé opět platit
30.01.2018
Za motorová vozidla, na něž jejich vlastníci neuzavřeli povinné ručení, se od 1. ledna začíná opět platit příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Sazby...

Novela zákona o povinném ručení a další změny v pojištění vozidel
28.11.2017
'Od ledna 2018 čeká na všechny motoristy významná změna v podobě obnovení příspěvku ČKP za každý den, kdy je vozidlo bez povinného ručení. ...

Zobrazit všechny novinky >>

Pojištění Alpenverein

Ani korunu navíc: deset tipů, jak si zlevnit pojištění auta

Logicky nikdo nechce platit příliš, proto přinášíme pár tipů, jak na pojištění ušetřit. Nejde o reklamní akce pojišťoven!
1.Každá pojišťovna měří jiným metrem
Ač by se na první pohled mohlo zdát, že se povinné ručení zlevnit nedá, určitý prostor tu je. Přestože je výše pojistného daná obvykle především objemem motoru vozidla, existují i další kritéria, podle kterých jednotlivé pojišťovny řidiče posuzují. Jde o takzvanou segmentaci. Obecně platí, že nejdražší pojištění mají mladí řidiči a ti, co bydlí ve velkých městech. Přesto je možné i pro takového řidiče najít pojišťovnu, která nabídne pojištění levnější. Chce to jen trochu času. Postačí prohledat internet a zadat parametry vozidla a údaje o majiteli a pak nabídky porovnat. Každá pojišťovna totiž nahlíží na segmentaci trochu jinak, takže tady se porovnání opravdu vyplatí.
Výhodné může být také nechat si spočítat pojištění u velkého zprostředkovatele, který může i u samotné pojišťovny znevýhodněnému řidiči nabídnout levnější povinné ručení. Je to díky velkému počtu sjednaných smluv zprostředkovatele a tím pádem i výhodnějším podmínkám, než dosáhnete jako jednotlivec u konkrétní pojišťovny.
2.Sleva jen na omezenou dobu
Dejte si pozor při podpisu smlouvy. Někteří zprostředkovatelé nabízejí slevu jen na omezenou dobu, většinou na rok. Abyste se po roce nedivili, je dobré se předem připravit a nechat si pojištění ještě před uplynutím výročí spočítat znovu. A to ze dvou důvodů: jednak pravděpodobně dosáhnete na vyšší bonus - měla by vám splátka klesnout, a také proto že může vypršet původní sleva. Platí i pro havarijní pojištění.
3.Doplněk k povinnému ručení
Někdy se může vyplatit vybrat i dražší povinné ručení, ale zato i s větším rozsahem připojištění a ušetřit tak za havarijní pojistku. Aby si pojišťovny udržely své klienty, nabízejí i k povinnému ručení doplňková pojištění, která většinou obsahuje pouze havarijní pojištění. Například odtah či proplacení škody při střetu se zvěří, nebo úrazové pojištění pro řidiče i spolujezdce, krádež vozu nebo asistenční služby. Vyplatí se zejména majitelům starších aut, kde už nemá havarijní pojištění smysl.
4.Osobní jednání se vyplatí
U havarijního pojištění se už vyplatí licitovat. Je to podobné, jako když kupujete nové auto. Zde většinou nefunguje pouhé porovnání na internetu, slevu získáte při osobní návštěvě. Většina pojišťoven je schopná pojistit jen to, co si přejete a při osobním jednání máte větší manipulační prostor, navíc také záleží na tom kterém pojišťovákovi. I on zvládne vyjednat individuální slevu a výhodnější podmínky, než obecná nabídka spočítaná anonymně přes internet. Tahle metoda je náročnější na čas, je třeba obejít víc pojišťoven, ale kdo chce ušetřit, měl by tomu čas věnovat.
5.Nechte si pojištění pravidelně přepočítávat
Havarijní pojištění povinné není, ale může se vyplatit, obzvlášť méně zkušeným řidičům a u novějších aut. Tedy v případech, kdy cena náhradních dílů a servisních prací převyšuje vaše finanční možnosti.
Cena havarijního pojištění vychází z ceny auta. Čím dražší auto, tím víc platíte. Je omyl se domnívat, že když máte vůz pojištěný na půl milionu, že vám pojišťovna při jeho krádeži či poškození vyplatí tuhle částku i po letech. Pojišťovna vezme aktuální hodnotu vozu a z této částky bude vycházet při plnění bez ohledu na to, kolik platíte. A že cena vozu každým rokem klesá, to ví každý. Takže se určitě vyplatí pojištění obnovovat, ideálně po dvou letech, později i po roce. Je to trochu otrava, je třeba na to myslet dopředu, ale jedině tak lze ušetřit. Musíte se postarat sami, pojišťovny vás na to neupozorní. Je to logické, přišly by o peníze. Zkrátka spoléhají na lenost či zapomnětlivost majitelů aut, kteří pak platí zbytečně drahou pojistku.
6.Vyježděný bonus pro manželku
Pořídili jste si další auto do rodiny, ale bonus má vyježděný jen jeden z manželů? Při uzavírání druhé pojistky zvolte takovou pojišťovnu, která umožní sdílení bonusů. Týká se jak povinného ručení, u některých pojišťoven i havarijního pojištění. Podmínkou je však, abyste byli manželé a auta byla ve společném jmění manželů. Pojišťovny už dnes nejsou tak benevolentní jako dříve, kdy bylo možné rozmnožit bonus na jakéhokoli člena rodiny, u některých však může tuhle možnost nahradit takzvaná obchodní sleva, kterou si pojišťovny upravují ve svých podmínkách.
7.Pojištění jen na dovolenou
Jestli máte starší auto, u kterého se již havarijní pojištění nevyplatí, a přesto byste chtěli mít klidnou dovolenou, můžete si havarijku pořídit třeba jen na část roku.
8.Potřebujete opravdu všechna připojištění?
Ať už smlouvu o pojištění máte, či se rozhodujete sjednat novou, dobře si rozmyslete, jaká všechna připojištění opravdu chcete a také využijete. Pojišťovny nabízejí buď hotové balíčky, nebo možnost namíchat si pojištění vlastní. To může být výhodnější, protože neplatíte zbytečně za něco, co nevyužijete, případně jste schopni uhradit ze svého. Ušetřit se tak sice nedají tisíce, ale i pár stokorun se může hodit. A při čtení smlouvy a podmínek si také dejte pozor na to, abyste nenaletěli na zdánlivě výhodné pojištění, ale za cenu toho, že budete smět nechat opravit auto pouze v pojišťovnou určeném servisu.
9.Vyšší spoluúčast nemusí ve výsledku znamenat úsporu
Dobře si rozmyslete výši spoluúčasti u havarijního pojištění. Vyšší zlevní splátku, ale někdy se můžete dostat do situace, kdy sice budete mít havarijní pojistku, ale opravy budete platit ze svého. Obecně se vyšší spoluúčast vyplatí u nových a dražších aut, tím pádem dražšími náhradními díly a nákladnějším servisem.
10.Zbavte se pojistky před výročím
Myslete při sjednávání na to, že bude třeba taky někdy tu povinné ručení ukončit. Pojišťovny moc nesleví, když zaplatíte celý rok dopředu. Takže plaťte klidně čtvrtletně. Trvalý příkaz to obstará za vás, takže na to myslet taky nemusíte. A když se chcete pojistky zbavit, přestaňte platit a nenechte se vynervovat dopisy od pojišťovny. Pak si akorát ohlídejte moment, kdy pojišťovna smlouvu vypoví a mějte už sjednanou k tomu datu novou, kde nabídnou lepší podmínky. Pak doplatíte zbytek, který pojišťovna vyčíslí po vypovězení smlouvy (nesmíte zapomenout, jinak hrozí placení penále a další komplikace!). Ovšem pozor, některé pojišťovny za výzvy k zaplacení vybírají speciální poplatek (třeba 50 korun).
Smlouvejte
A jeden bonus nakonec: Nespoléhejte na první výhodnou nabídku a porozhlédněte se i jinde. Podobně jako u jiných finančních produktů se dá v některých případech usmlouvat ještě větší sleva, když máte v kapse lepší nabídku jiné pojišťovny. Ta stávající totiž nechce o svého klienta přijít.
Kdo má více vozidel, může využít takzvané flotilové pojištění u jedné pojišťovny. Dříve tuto výhodu využívali i zprostředkovatelé pro více majitelů, dnes se však dá využít pouze pro více vozidel jednoho majitele (zpravidla pět a víc), ať už je to fyzická osoba nebo firma.
Zdroj: http://auto.idnes.cz/pojisteni-auta-015-/autoservis.aspx?c=A161109_094035_automoto_fdv

 

 

'

'

'

<< Zobrazit všechny novinky