Pojištění Alpenerein - Cestovní pojištění
Upoutávka na soutěž

Novinky

Češi zbytečně utrácejí tisíce za pojistky
29.01.2019
Uzavřené pojistné smlouvy se Čechům prodraží víc, než je nezbytně nutné. Platí totiž pojišťovnám daleko víc, než by ve skutečnosti museli. Mnozí lidé si neuvědomují, že...

Změny v STK od 1.10.2018, prodloužení STK u motocyklů
01.11.2018
Změna zákona, která vyšla v platnost 1.10.2018 jistě potěší všechny motorkáře. Frekvence návštěv STK se u motocyklů snižuje, budou muset kontrolu podstoupit po 6 letech od nákupu...

Za nepojištěná auta budou majitelé opět platit
30.01.2018
Za motorová vozidla, na něž jejich vlastníci neuzavřeli povinné ručení, se od 1. ledna začíná opět platit příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Sazby...

Novela zákona o povinném ručení a další změny v pojištění vozidel
28.11.2017
'Od ledna 2018 čeká na všechny motoristy významná změna v podobě obnovení příspěvku ČKP za každý den, kdy je vozidlo bez povinného ručení. ...

Zobrazit všechny novinky >>

Pojištění Alpenverein

Policejní prezidium nechalo silniční kontroly na jednotlivých okresech

Nyní se tedy policejní strategie na českých a moravských silnicích mění. Každý okres si zvolil dva nešvary svých obyvatel, na něž se chce soustředit. Velká část okresů se hodlá zaměřit právě na přejezdy a také na cyklisty a chodce.

Policie na střední Moravě se zaměří na pití za volantem

OLOMOUC Napít se před jízdou nebo zapomenout na zbytkový alkohol, to se v Olomouckém kraji nemusí vyplatit. Právě na alkohol a drogy za volantem se zaměří zdejší policie. Stejnou možnost vybrat si priority mají i ostatní kraje a okresy. Dosud dostávaly všechny útvary stejné úkoly z Prahy bez ohledu na to, zda u nich měly smysl. Například středočeské policisty trápily přestupky řidičů kamionů, ale museli kontrolovat telefonování za volantem, přestože to je podle statistik spíše doména jihočeských řidičů.

Na Vysočině se policie zaměří na rychlou jízdu

JIHLAVA Jet velkou rychlostí bez ohledu na předepsané limity se letos řidičům na Vysočině nemusí vyplatit. Právě na měření rychlosti a kontrolu alkoholu se místní policie zaměří.

V Libereckém kraji se policie zaměří na cyklisty

LIBEREC Cyklisté pozor, policie v Libereckém kraji vás letos bude víc kontrolovat. Sama si to zvolila jako oblast, na kterou se zaměří.

Moravskoslezská policie se zaměří na alkohol

OSTRAVA Pít před jízdou nebo podcenit zbytkový alkohol, to se řidičům v Moravskoslezském kraji letos nemusí vyplatit. Právě na to se zdejší policie zaměří.

Pardubickém kraji se policie zaměří na rychlost

PARDUBICE Rychlá jízda bez ohledu na předepsané limity se letos nemusí lidem v Pardubickém kraji vyplatit. Zdejší policie se na měření rychlosti zaměří.

Policie na západě Čech se zaměří na cyklisty

PLZEŇ Na kontroly cyklistů a bezpečnost chodců se letos zaměří dopravní policie v Plzeňském kraji. Na Tachovsku navíc bude víc prověřovat technický stav aut.

Středočeská policie se zaměří na alkohol

PRAHA Pít před jízdou anebo podcenit zbytkový alkohol, to se letos nemusí řidičům ve středních Čechách vyplatit. Právě na to a na kontroly nákladních aut se zdejší policie zaměří.

Policie na severu Čech se zaměří na způsob jízdy

ÚSTÍ NAD LABEM Na to, zda řidiči nedělají nebezpečné manévry, se letos zaměří policie v Ústeckém kraji. Častěji než dosud bude také kontrolovat cyklisty.

Policie ve Varech se zaměří na pití za volantem

KARLOVY VARY Pít před jízdou nebo podcenit zbytkový alkohol, to se letos nemusí lidem v Karlovarském kraji vyplatit. Právě na pití za volantem se totiž zdejší policie hodlá zaměřit.

Policie se ve Zlínském kraji zaměří na pití                  

ZLÍN Pít před jízdou nebo podcenit zbytkový alkohol, to se letos nemusí řidičům ve Zlínském kraji vyplatit. Zdejší policie se zaměří právě na to – a také na testování na drogy.

 

<< Zobrazit všechny novinky