Pojištění Alpenerein - Cestovní pojištění
Upoutávka na soutěž

Novinky

Novela zákona o povinném ručení a další změny v pojištění vozidel
28.11.2017
'Od ledna 2018 čeká na všechny motoristy významná změna v podobě obnovení příspěvku ČKP za každý den, kdy je vozidlo bez povinného ručení. ...

Pokuta za neplacené povinné ručení se vrací, už ji schválila Sněmovna
08.08.2017
Předloha, jež také zpřesní povinnost mít pojištěný automobil, nyní zamíří k posouzení do Senátu.Poslanci přistoupili i na jediný pozměňovací návrh, který podal Jiří Dolejš...

ZMĚNY V REGISTRU VOZIDEL Platné od 1.6.2017
14.06.2017
Registrace nového či dovezeného auta, změna majitele nebo umístění vozu do depozitu. Doposud se daly veškeré změny v registru vozidel hlásit a provádět pouze na úřadě v místě...

Vyznáte se v pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání?
11.05.2017
Existují profese, ve kterých zaměstnavatelé takzvanou pojistku na blbost k uzavření pracovní smlouvy vyžadují. Jedná se především o profesionální řidiče nákladních vozů, autobusů...

Zobrazit všechny novinky >>

Pojištění Alpenverein

Nissan kontroluje ozáření aut, která vyváží z Japonska

Havárie v elektrárně Fukušima na severovýchodě Japonska vystrašila také automobilky. Nissan kontroluje úroveň radiace u všech aut, která posílá na export. S měřením začal týden po zemětřesení.  

"Začali jsme s kontrolami úrovně radiace 18. března, abychom zabránili nepodloženým spekulacím o kontaminaci. Věříme, že tím uklidníme naše zákazníky," říká Sumiyuki Shimizu, mluvčí Nissanu.

Z každé dodávky na loď vyberou pracovníci Nissanu náhodně deset aut, u kterých změří radiaci. Automobilka posílá auta do zámoří ze tří přístavů. V páteční dodávce se na jednu loď nalodilo 530 aut.

"Od doby, co jsme s měřením začali, jsme nezjistili žádnou neobvyklou úroveň radiace," uklidňuje Hiroaki Tsushima z oddělení logistiky japonské automobilky.

"Měříme úroveň radiace na obou předních kolech a volantu," popisuje Hideo Mori, který měří "ozáření" aut.

Zkontrolovaná auta, u kterých hladina radiace nepřesáhne povolené 0.2 milisieverty, dostanou do pravého spodního rohu čelního skla samolepku "Radiation Check OK".

Ozáření kontroluje také Renault

Kontrolovat úroveň radioaktivity u součástek z Japonska se rozhodl také francouzský Renault, který tvoří s Nissanem alianci.

Rozhodnutí je pravděpodobně reakcí na zjištění radiace u ojetin z Japonska, které teď zadržují ve vladivostockém přístavu.

Kontroly bude Renault provádět ve dvou logistických centrech ve Francii, do kterých přicházejí díly z Japonska, odkud se dále distribuují do výrobních závodů.

 

Zdroj: http://auto.idnes.cz/nissan-kontroluje-ozareni-aut-ktera-vyvazi-z-japonska-p1x-/automoto.aspx?c=A110422_111501_automoto_fdv

 

<< Zobrazit všechny novinky